Firma LaserHitech specjalizuje się w produkcji, sprzedaży oraz serwisie generatorów ozonu, istniejemy od 2019 roku. Jest polskim producentem wysokiej klasy urządzeń dla medycyny i kosmetologii estetycznej oraz urządzeń do ozonowania i dezynfekcji UV-C. Posiadamy szeroką gamę oczyszczaczy powietrza, od prostych urzązeń do dużych generatorów ozonu, które wytwarzają ogromną ilość ozonu na godzinę. Niezależnie od wielkości pomieszczeń, gdziekolwiek jesteś, mamy ozonator, który przekształci Twoje pomieszczenie w czyste, oczyszczone i świeże powietrze bez użycia środków chemicznych. Wieloletnie doświadczenie, zdobyta wiedza oraz olbrzymie zaangażowanie sprawiły, że obecnie, w sprzedaży posiadamy szereg urządzeń t.j generatory ozonu, lampy uv-c

Czym jest ozon?

Ozon to cząsteczka złożona z trzech atomów tlenu. Dwa atomy tlenu tworzą podstawową cząsteczkę tlenu – tlen, którym oddychamy, który jest niezbędny do życia. Trzeci atom tlenu może oderwać się od cząsteczki ozonu i ponownie połączyć się z cząsteczkami innych substancji, zmieniając w ten sposób ich skład chemiczny. Technicznie rzecz biorąc, tak naprawdę nie wdychamy pojedynczych cząsteczek tlenu, oddychamy tlenem.

Ozonatory korzystne działanie

Powietzre które nas otacza pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy świat mierzy się z pandemią. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń nie można czuć się w pełni bezpiecznie. W jaki sposób, możemy odmienić obecną sytuację? Czy da się skutecznie pozbyć wirusów i bakterii? Nie jest to proste zadanie, ale w pełni wykonalne. Z pomocą przychodzi ozonator powietrza.

Jednym z najpowszechniejszych sposobów „oczyszczania” powietrza i usuwania silnych zapachów jest użycie generatora ozonu, znanego również jako maszyny do ozonu lub oczyszczacze powietrza z ozonem. Maszyny te są przeznaczone do wytwarzania ozonu w prostym procesie, który zachodzi naturalnie w atmosferze. Jednak, podobnie jak wiele innych rzeczy, tylko dlatego, że jest „naturalny”, nie oznacza, że jest zdrowy.

Ponieważ ozon jest wysoce reaktywny, jego przechowywanie przez dłuższy czas jest prawie niemożliwe, przynajmniej przy dzisiejszej technologii i wiedzy. Dlatego musi być generowany na miejscu za pomocą zaawansowanych technologicznie maszyn.

Ozonowe oczyszczacze powietrza zasadniczo pobierają tlen z powietrza (O2) i nadają mu silny ładunek elektryczny. Ten ładunek elektryczny pozwala cząsteczkom tlenu na zmianę kolejności i utworzenie O3, naszego słynnego ozonu. (Czy wiesz, że z powodu ładunków elektrycznych ozon w warstwie przyziemnej często występuje w wyższych poziomach po burzy z piorunami?)

Niektóre z właściwości ozonowania

Zabijanie pleśni:

Zarodniki pleśni unoszące się w powietrzu mogą być szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza dla płuc i układu oddechowego. Pleśń może wywoływać astmę i alergie, dlatego ich usuwanie jest zawsze najwyższym priorytetem. Jednak usuwanie pleśni często wymaga usunięcia i wyburzenia materiałów budowlanych, w tym szkieletów drewnianych, blach kamiennych, dywanów i paneli sufitowych. Dzięki generatorom ozonu pleśń można usunąć w stosunkowo szybki i niedrogi sposób.

Usuwanie bakterii, zarazków i wirusów:

Substancje wywołujące choroby, takie jak bakterie, zarazki i wirusy, często ukrywają się. Miejsca takie jak zlew kuchenny, podłoga w łazience, pilot do telewizora, a nawet solniczka i pieprzniczka mogą zawierać bakterie i zarazki, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia chorób w domu. Jednak generatory ozonu udowodniły, że potrafią usuwać wiele substancji chorobotwórczych, atakując zanieczyszczenia na poziomie molekularnym.

Usuwanie zapachów:

Jednym z najczęstszych zastosowań generatorów ozonu jest usuwanie zapachów. W ten sam sposób, w jaki atakuje komórki pleśni lub bakterii, ozon atakuje również fizyczne komórki unoszące się w powietrzu, które wytwarzają zapachy. Może to być przydatne do wielu różnych celów, w tym do pokoi hotelowych, w których utrzymuje się zapach dymu tytoniowego. Innym potencjalnym zastosowaniem są właściciele domów, którzy muszą usunąć zapach zwierząt domowych ze swoich nieruchomości, lub przeciętni właściciele domów, którzy po prostu chcą usunąć nieprzyjemny zapach ze swojego domu. Używanie ozonu jest często ostatnią próbą usunięcia nieprzyjemnego zapachu. Kiedy inne techniki, takie jak roztwory czyszczące i zapachowe odświeżacze powietrza zawiodą, można użyć stężenia ozonu do „szoku” w pomieszczeniu.
Istnieją inne zastosowania, ale są to główne powody, dla których ludzie decydują się na uwalnianie ozonu do swoich domów oraz firm.