Dezynfekcja UV-C

Dezynfekcja UV-C to skuteczna metoda oczyszczania powietrza, która zabija wirusy, bakterie i grzyby znajdujące się w pomieszczeniu. Podnosi komfort i bezpieczeństwo, ale bez wątpienia zapewnia także wygodę. Umożliwia przebywanie i pracę w miejscu, gdzie odbywa się proces dezynfekcji. Zastosowanie sterylizatorów UV-C nie wymaga przestrzegania żadnych procedur. Lampy UV-C zamknięte w komorze niewidoczne na zewnątrz sterylizują powietrze pompowane do wnętrza. 

Wykorzystanie lamp emitujących promieniowanie UV-C to bezpieczny dla zdrowia i przyjazny dla środowiska sposób pozbycia się wirusów, bakterii oraz grzybów.

Jako producent wysokiej klasy urządzeń z wieloletnim doświadczeniem, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. W związku z tym rozszerzyliśmy ofertę o asortyment urządzeń do dezynfekcji, dostosowanych do wielu potrzeb i różnych wielkości powierzchni.

Gwarantujemy wysoką jakość polskiej produkcji i wsparcie serwisowe.

czystość i wygoda z lampami UV-C

Czym jest światło UV-C?

Promieniowanie UV zostało wymienione przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) jako jeden ze sposobów walki z koronawirusem. GIS zaznaczył w swoim komunikacie, że:

Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV.

W związku z tym, że światło ultrafioletowe niszczy cienką warstwę lipidową wirusów, dezynfekcja sterylizatorami UV-C staje się niewątpliwie godna uwagi. Zastosowanie tych urządzeń w miejscu pracy czy zamieszkania może być jednym z kroków, jakie możemy podjąć w ramach ochrony siebie i innych przed koronawirusem. 

Czy wiesz, że:

Promieniowanie UV to promieniowanie elektromagnetyczne niewidzialne dla człowieka. Ze względu na długość fal elektromagnetycznych, wyróżnia się różne ich typy. Promieniowanie UV-C obejmuje fale o długości 100-280 nm, które mają zastosowanie w szybkiej dezynfekcji, ponieważ UV-C skutecznie zwalcza wirusy i bakterie.

Działanie promieni UV-C wykorzystuje się w sterylizatorach w celu odkażania urządzeń elektronicznych, przyrządów w salonach kosmetycznych oraz sprzętu medycznego. Metoda dezynfekcji UV-C sprawdzi się zatem w szeroko pojętych placówkach medycznych i kosmetologii. Ultrafiolet wykorzystywany jest także do dezynfekcji autobusów, a nawet mleka.

Świadomość pomaga

Wnioskując, należy stwierdzić, że metoda dezynfekcji UV-C ma szerokie zastosowanie, dlatego warto nie zostawać w tyle i mieć świadomość, że technologia może nam pomóc stworzyć bezpieczne otoczenie. Dezynfekcja UV-C daje szereg ważnych korzyści, na które zwraca się szczególną uwagę w dobie pandemii koronawirusa. To ona uświadomiła nas o tym, jak ważna jest higiena i dezynfekcja, a my powinniśmy wynieść z tego lekcję na wszystkie inne okoliczności.

Dezynfekcja bez względu na okoliczności

Warto mieć bowiem świadomość, że poza obecną sytuacją, nieustannie jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie innych groźnych wirusów i bakterii. Przez cały rok mamy do czynienia z różnymi infekcjami bakteryjnymi, a na przełomie pór roku występuje cyklicznie ogromna ilość zachorowań na grypę oraz infekcje wirusowe. Jesienią spora część kadry pracowniczej udaje się na zwolnienia lekarskie z powodu zarażenia w pomieszczeniu, które nie podlega dezynfekcji. Sterylizacja powietrza powinna być zatem stałym standardem ochrony i bezpieczeństwa, ponieważ koronawirus nie jest jedynym wirusem, jaki nam zagraża.

Godnym uwagi jest fakt, że sterylizatory UV-C nie wymagają od nas przerywania pracy ani opuszczania pomieszczenia, w którym odbywa się oczyszczanie powietrza.

Sprawdzone rozwiązania

Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, współpracowników, klientów czy pacjentów, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Z pełną odpowiedzialnością polecamy swoje produkty do dezynfekcji, ponieważ jesteśmy ich producentem i w przeciwieństwie do wielu popularnych urządzeń na rynku, zwracamy uwagę na wysoką jakość i skuteczność, a także zapewniamy lokalny serwis.

Sterylizatory mobilne UV-C

do powierzchni w przedziale do 500 m2

Co daje fotokatalizator?

Sterylność w czasach koronawirusa

W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę COVID-19, coraz większy nacisk kładzie się na zapewnienie większej sterylności powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Przypominamy, że od zawsze towarzyszy nam szereg innych wirusów i bakterii. W związku z tym dbanie o sterylność otoczenia przy użyciu sterylizatorów UV-C powinno być dobrą praktyką stosowaną także poza okresem pandemii.
Metoda dezynfekcji UV-C sprawdza się szczególnie w miejscach, gdzie przebywają osoby, których stan zdrowia nie jest nam do końca znany. Mogą to być m.in.: miejsca pracy, szkoły, hotele, centra handlowe, przychodnie lekarskie, szpitale, urzędy i inne instytucje publiczne.

Na czym polega sterylizacja powietrza?

Opracowany przez naszą firmę fotokatalityczny oczyszczacz powietrza wyposażony jest w filtr fotokatalityczny oparty na innowacyjnym, opatentowanym materiale półprzewodnikowym. W wyniku działania na fotokatalizator światła UV-C wytwarzają się reaktywne formy tlenu, takie jak: anionorodniki ponadtlenkowe, rodniki hydroksylowe czy tlen singletowy. Są to silne utleniacze zdolne do niszczenia błon komórkowych bakterii i osłonek wirusów, co prowadzi do uśmiercenia tych mikroorganizmów. W naszym oczyszczaczu powietrze z pomieszczenia jest przedmuchiwane przez filtr fotokatalityczny, zatem opuszczając oczyszczacz, zawiera ono zredukowaną liczbę chorobotwórczych mikroorganizmów.

Sterylizatory UV-C z fotokatalizatorem

Sterylizatory UV-C z fotokatalizatorem są najmocniejszym rodzajem urządzeń, które zabijają wirusy, bakterie i grzyby znajdujące się w pomieszczeniu. Ozonatory są równie skutecznie co lampy bakteriobójcze UV-C, ale w przeciwieństwie do nich, wymagają przestrzegania procedur ze względu na szkodliwość ozonu dla człowieka i zwierząt. Lampy UV-C nie powinny emitować promieniowania na skórę i oczy ludzi, dlatego zamyka się je wewnątrz sterylizatora. Lampy UV-C zamknięte w komorze niewidoczne na zewnątrz sterylizują powietrze pompowane do wnętrza. Przepływ powietrza odbywa się w trybie ciągłym lub zaprogramowanym. Takie rozwiązanie w postaci fotokatalizatora zostało zastosowane w naszych sterylizatorach ściennych.

DLA KOGO?

Typy obiektów odpowiednie do dezynfekcji UV-C

Dla kogo przeznaczona jest dezynfekcja UV-C?

Dezynfekcję światłem UV-C warto przeprowadzać we wszystkich obiektach, w których potrzebne jest bezpieczne środowisko wolne od bakterii i wirusów, gdzie jednocześnie nie jest możliwe zastosowanie procedur związanych z użyciem ozonu. Sterylizatory UV-C nie wymagają przestrzegania żadnych procedur. Proces dezynfekcji przeprowadza się przez cały czas podczas pracy w pomieszczeniu. W związku z tym takie rozwiązanie jest idealne dla miejsc, w których nieustannie przebywają i przemieszczają się ludzie, np. współpracownicy, klienci czy pacjenci i inni, ponieważ ich stan zdrowia nie jest nam do końca znany. Zastosowanie urządzeń UV-C sprawia, że oddychamy cały czas dezynfekowanym powietrzem, co zapewnia nam bezpieczeństwo od potencjalnych wirusów i bakterii związanych z wizytami osób z zewnątrz. Ma to szczególne znaczenie w miejscach, gdzie funkcjonuje recepcja, poczekalnia i przyjmowani są goście lub pacjenci.

Gdzie warto przeprowadzać dezynfekcję UV-C?

Dezynfekcja UV-C sprawdza się w mieszkaniach, ale przede wszystkim w placówkach publicznych, takich jak: 

 • pomieszczenia biurowe, usługowe, sklepy
 • lokale gastronomiczne, w tym puby i restauracje
 • żłobki, przedszkola, szkoły, ośrodki kultury
 • szatnie, siłownie i inne obiekty sportowe
 • gabinety kosmetyczne i fryzjerskie
 • gabinety masażu, SPA, sanatoria
 • placówki medyczne: szpitale, przychodnie lekarskie, gabinety dentystyczne
 • hotele, pensjonaty i inne ośrodki wypoczynkowe
 • centra konferencyjne, sale weselne i bankietowe
 • urzędy i inne instytucje państwowe
DLACZEGO WARTO?

Korzyści płynące z dezynfekcji UV-C

Dlaczego warto przeprowadzać dezynfekcję UV-C?

Metoda dezynfekcji UV-C przynosi szereg wymiernych korzyści, które stały się szczególnie pożądane w obecnym stanie pandemii koronawirusa. Należy jednak pamiętać, że jest to sposób na zabezpieczenie się przed wszelkiego rodzaju wirusami, które pojawiają się od zawsze na przestrzeni całego roku. Wśród nich jest m.in. powszechny wirus grypy. W przeciwieństwie do ozonatorów, zastosowanie sterylizatorów UV-C nie wymaga przestrzegania procedur. W związku z tym jest w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, a także przyjazne dla środowiska. Urządzenia UV-C mogą pracować i oczyszczać powietrze podczas naszej pracy i obecności w pomieszczeniu. Warto zadbać o sterylne warunki w placówkach, w których przemieszczają się liczni ludzie, w tym tacy, których stan zdrowia nie jest nam znany. Ciągła praca lamp UV-C nie tylko zmniejsza zagrożenie wirusami i bakteriami, ale niewątpliwie przynosi też ulgę dla alergików. Jeżeli chcemy przeprowadzać dezynfekcję przy użyciu światła UV-C w zaciszu domowym, nie musimy martwić się o zdrowie swojego pupila.

Zalety dezynfekcji UV-C:

Dezynfekcja UV-C skutecznie usuwa:

 • wirusy, bakterie, roztocza kurzu domowego, zarodniki pleśni i grzybów
 • pyłki traw, drzew i kwiatów
 • alergeny zwierzęce
 • pyły smogowe i szkodliwe gazy
 • nieprzyjemne zapachy, w tym dym tytoniowy
 • jest bezpieczna dla zdrowia ludzi oraz zwierząt
 • jest przyjazna dla środowiska
 • nie wymaga przestrzegania żadnych procedur ani przerywania pracy w pomieszczeniu

Kompleksowe wsparcie w zakresie ozonowania i dezynfekcji

LASER HI-TECH zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie ozonowania i dezynfekcji, ponieważ oferuje wysokiej klasy ozonatory i sterylizatory UV-C polskiej produkcji. Dodatkowo prowadzi szkolenia z prawidłowego przeprowadzania procesu ozonowania, zapewnia profesjonalny serwis i dostępność części zamiennych do wszystkich swoich produktów.
Reasumując: LASER HI-TECH zapewnia najlepszą jakość obsługi, a także wsparcie merytoryczne i profesjonalne doradztwo.

Po więcej informacji o nas i naszych usługach zapraszamy do zakładki „O firmie”.